Wygodne buty do fitnessu to klucz do sukcesu

Buty do fitnessu przede wszystkim powinny być lekkie i zrobione z oddychających materiałów. Bardzo ważne jest, żeby skutecznie amortyzowały stopę, a jednocześnie stabilizowały jej położenie podczas ruchu pozwalając na precyzyjne wykonywanie ćwiczeń. Zanim zaczniesz trenować fitness, sprawdź czy twoje buty są odpowiednie i dostosowane do tego rodzaju aktywności fizycznej.

Nie poleca się do ćwiczeń cienkich trampek ani tenisówek, bo mają nieodpowiednią podeszwę. Ćwiczenie w nieodpowiednim obuwiu może powodować urazy kolana i kręgosłupa. Buty muszą zapewniać dobrą amortyzację dla naszych stawów przede wszystkim. Czytaj dalej, żeby się dowiedzieć jakie buty dobrze się sprawdzą na trening w domu i na siłowni.

Jakie buty do fitnessu będą odpowiednie?

Kluczowym elementem obuwia sportowego jest wspomniana już wcześniej podeszwa, która zapewnia komfort stopie w trakcie treningu. To dzięki niej nawet po najcięższym treningu ból stóp nie będzie ci dokuczać.

Podeszwa powinna dobrze przyczepiać się do podłoża, nie ślizgać się. Często w trakcie ćwiczeń potrzebujemy pełnej stabilności i pewności, że się po prostu nie poślizgniemy. Postaraj się o takie buty, które dadzą ci taką gwarancję. Niemniej ważna jest stabilizacja. Wykonując ćwiczenia fitnessowe wykorzystujemy różnego rodzaju obciążenia, które wpływają na ośrodek równowagi. Podeszwa ma na celu korygować sposób przetaczania się stopy po podłożu i stabilizować cały wykonywany ruch.

Najlepiej wybrać obuwie sznurowane, które będzie trzymać stopę w jednej pozycji, co niweluje ryzyko zwichnięcia kostki bądź urazu kolana. Kolejną funkcjonalnością jest amortyzacja, którą musi dawać obuwie sportowe. Wiele modeli dostępnych na rynku mają wbudowaną w podeszwę poduszkę powietrzną bądź żelową, które mają na celu amortyzowanie wszelkiego rodzaju wstrząsów i zmniejszają ryzyko urazów0 szczególnie jeśli się ćwiczy na twardym podłożu.

Należy zwrócić również uwagę na to, aby obuwie było wykonane z przewiewnego, lekkiego materiału: najlepiej ze skóry naturalnej i siateczki przepuszczającej powietrze. Jeśli zdecydujesz się na buty wykonane z syntetycznych materiałów, możesz się liczyć z nadmierną potliwością stóp i utrudnioną wentylacją.

Inne przydatne cechy butów na zajęcia fitnessowe

Buty na siłownię powinny być sztywne i dopasowane, aby umożliwić precyzyjne wykonywanie powtórzeń. Poleca się również, aby miały podwyższoną piętę, która nie tylko zwiększy komfort treningu, ale i zapewni większą stabilizację, np. w czasie wykonywania pełnych przysiadów. Dzięki podwyższeniu zastosowanemu w butach zmniejszy się również ryzyko wystąpienia bólów stawowych. Buty na siłownię muszą być dobrze dopasowane do stopy, tak aby ani nie krępowały ruchów, ani z drugiej – nie były zbyt luźne i przez to nie dawały stabilizacji.

Coraz częściej decydujemy się na wybór danego modelu butów skupiając się na jego wyglądzie. Faktycznie, producenci wydają się nie mieć końca pomysłów na kolorowe buty sportowe, które faktycznie zachwycają. Wiele osób nosi buty przeznaczone do fitnessu także na co dzień. W sklepach mamy prawdziwe zatrzęsienie różnych modeli o bardzo szerokiej gamie kolorystycznej i różnym wzornictwie. Warto wiedzieć, że niektóre firmy oferują możliwość samodzielnego zaprojektowania obuwia. Możemy nie tylko wybrać jego kolor, ale umieścić też na nim swój podpis. A im bardziej podoba nam się odzież, w której ćwiczymy, tym chętniej to robimy. Jeśli szukasz butów do ćwiczeń znanej marki, musisz się przygotować na spore wydatki od 300-700 złotych w zależności od modelu. Znalazłam jednak za to ciekawy sposób na zakupy przez Groupona. Klikając w ten link New Balance promocja zostaniecie przekierowani do strony Groupona, na której są zaprezentowane najnowsze promocje na produkty New Balance, co pozwoliło mi kupić super wygodne buty o 30% taniej.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *